Gazlı Yay Y 03000 Serisi -ALFAMAK

Açıklama

Gazlı Yay Y 03000 Serisi -ALFAMAK

ALFA silindirlerin; silindir gövdesi, piston ve gövde gibi parçalan Özel kalite çelikten yapılmış, ışıl işlemlerden geçirilmiş ve yüzeyleri parlatılmıştır.
Her silindirin, iç yağlama sistemi ve kayıcı kısımların uzun süreli dayanıklılığı için, uygun toleranslar dikkate alınarak, piston mil contası ve kılavuz halkaları yüksek dayanımlı malzemelerden seçilmişlerdir.
Silindirler, ortalamadan daha yüksek standartta bir kaliteyi temin edebilmek için, aşırı güçte ve özellikle kötü çalışma şartlarında test edilmişlerdir.

ISLETME VE ÇALISMA SARTLARI

Azot (Nitrojen-N² gazı, ~150 Bar basınca erişinceye kadar silindir içine doldurulur. Gaz basıncı piston miline etki yapar ve meydana çıkan kuvvet, piston milini başlangıç kuvvetine eşit oluncaya kadar dışarıya iter. (DaN cinsinden ölçülen güç, azot gazının piston miline uyguladığı basınçtır.) Piston mili, silindir içerisine itildiğinde haznede bulunan gazı sıkıştırarak ve hacmini azaltarak kuvveti artırır.
Azot silindirler sıradan mekanik yaylar gibi davranırlar, fakat buna karşılık ön yüklemeye gerek duymazlar. Silindirler, sızdırmaz olarak tasarlandıklarından, çalışma sırasında, montajda doldurulan özel yağı muhafaza ederler, hareketli kılavuzların özellikleri ve kullanılan contaların karakteristikleri nedeniyle silindirler haricen yağlanmaksızın her durumda çalışabilirler.
Sistemin uzun süreli çalıştırılmaması halinde, koruyucu olması bakımından, contaların sızdırmazlıklarını optimize etmek gayesiyle, is başlangıcında, on (10) çalışma devrinin yaptırılması tavsiye edilir.
Sistem çalıştırılırken 0,8 – 1.8 m/sn. Piston hızının geçilmemesini öneririz.

GAZLI YAYLARIN AVANTAJLARI SAYESINDE

/ Zaman kaybından,
/ İsçilikten,
/ Montaj malzemesinden,
/ Kalıp malzemesinden,
/ Kalıp kalınlığı ve kalıp ağırlığından.

Tasarruf edilir, buda maliyetlerin daha düşük olmasını sağlar.